
Postava Teovaného jaguára je z knihy o Olmécích, pěstitelých, kterří žili tam, kde se nyní rozkládají Mexiko a Guatemala. Pochází z období mezi lety 1400 a 400 n. l. Na jedné stránce knihy je keramická soška klečícího muže, jehož hlavu zdobí tetování, které charakterizuje tuto pozici. O několi stran dál, v textu, který se vztahuje k předchozí postavě, je zobrazena jiná ve stejné pozici, ale na hlavě má masku jaguára se stejnám tetováním.
Psychoterapeut Jan Price, který má velké zkušenosti s extatickým tranzem, popsal proměnu jako základní empatii nutnou ke konečnému vyléčení. Bez přispění bytosti schopné přenost se do alternativních perspektiv sebe sama nejsme schopni pocítit nerovnováhu v nás samých, v jiných druzích tvorů, které s námi sdílejí tuto planetu, a v samotné Zemi.
Může se jednat o léčení potrhaných vzorců energie nebo změn ve fyzickém těle.
Klekněte si na podlahu a roztáhněte nohy, tak aby stehna vytvoiřla písmeno V. Možná bude pohodlnější překřížit palec levé nohy přes palec pravé, jak to dalají Japonci, když zaujímají svou tradiční pozic v kleče. Pokrčte kolena tak, že se vaše hýždě spočívají na patách. Lehce se v pase předkloňte. Sevřete ruce, jako by měly držet svíčku. Levou ruku sevřenou v pěst položte dlaní dolů na levé koleno. Pravou ruku na pravé a skloňte ji tak, jakoby svíčka v této ruce byla ve čtyřicetipětistupňovém úhlu od vašeho kolena. Lokty nechejte uvolněné a lehce ohněte ruce. Narovnejte hlavu a zavřete oči.
Reaktualizační technika zobraze/zhmotnění: keramická maska zdobená vrypy.





Obrazová příloha:
fotodokumentace z reaktualizační dílny.
GOREOVÁ, B. Extatické pozice těla. Praha: Votobia, 2003. ISBN 80-7220-151-4
Literatura:
GOREOVÁ, B. Extatické pozice těla. Praha: Votobia, 2003. ISBN 80-7220-151-4
Žádné komentáře:
Okomentovat